CZK/€ 24.545 +0,06%

CZK/$ 24.818 -1,22%

CZK/£ 28.124 -0,20%

CZK/CHF 25.132 -1,04%

03. 01. 2016

1 komentář

Švédsko bude brzy bez peněz

 


 

Tento trend podporuje i průzkum, který ukázal, že pouze pětina švédů platí v hotovosti. V zemi dominují platby platebními kartami. Dokonce i v kostelech již můžou věřící posílat dary prostřednictvím mobilních telefonů přímo na účet církve.

Popularita placení přes mobilní aplikace silně roste. Bezhotovostní boom se nevyhnul ani bankám. Více než polovina poboček největších švédských bank jako je SEB, Swedbank či Nordea Bank nemají při ruce hotovost nebo nepřijímají hotovostní vklady. Argumentují zvýšením bezpečnosti a potlačením motivace bankovních loupeží.

Tento trend s sebou nese i svá rizika. Při bezhotovostních platbách snadno podlehnete přílišnému rozhazování a obzvláště mladí lidé se tak mohou dostat do dluhové pasti. Stejným způsobem roste i internetová kriminalita. Podle ministerstva spravedlnosti se počet těchto podvodů zdvojnásobil oproti období před deseti lety.
Zdroj : Idnes.cz

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Nevídaný strach obchází americké akciové trhy

Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

04. 10. 2022

Bude „zelenější“ kryptoměna přístupnější?

Kryptoměny jsou často kritizovány pro svou „těžbu“ jako neekologické. Ethereum však po největší úpravě v jeho historii začalo fungovat na jiném systému, který energetickou náročnost snižuje. Může tak přinést další možnosti i přilákat nové investory.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Piaxabay.com

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • patek

    4 ledna, 2016

    a nestane se u nás.

    Odpovědět