Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

SUV značky Seat se v Kvasinách začne vyrábět příští jaro

Investice 05.03.2015 | 06:40 0 Komentářů

Koncept Seat 20V20 naznačuje, že první sportovně-užitkový vůz španělské automobilky nebude žádný drobeček.

SUV značky Seat se v Kvasinách začne vyrábět příští jaro

Ženeva (od našeho zvláštního zpravodaje) – Zatím stále jen koncept, který neprozrazuje definitivní design svých budoucích sportovně-užitkových vozů, přivezl do areálu ženevského výstaviště Palexpo Seat.

Do zahájení prodejů sériové verze středně velkého SUV, kterou bude produkovat závod Kvasiny mladoboleslavské automobilky Škoda, chybí podle našich informací něco málo přes jeden rok. Premiéra se odehraje do roka a do dne opět v Ženevě.

Vůz 20V20, jak zní označení konceptu chystaného největšího z budoucí řady SUV Seat, zaujme odvážnými tvary na přídi i na zádi. Překvapením jsou také poměrně velké rozměry. Délka automobilu je 466 centimetru, vzdálenost mezi nápravami (rozvor) činí 279 centimetrů. Díky tomu se v budoucnosti do produkční verze bez problémů usadí pětice cestujících a ještě zbude prostor pro umístění zavazadel s celkovým objemem 600 litrů.

Světlá výška 22,8 centimetru naznačuje, že automobil by mohl být schopen provézt svoji osádku i poměrně obtížným terénem.

Seat plánuje pod kapotu montovat širokou škálu pohonných jednotek. Chystá se i verze Cupra s výkonem 300 koní. SUV by pak rovněž mělo plnit roli prvního Seatu vybaveného hybridním pohonem s možností dobíjení baterií elektřinou ze zásuvky.

Velmi podobnou techniku jako má tento vůz Seatu, v bližší budoucnosti dostane i nová generace největšího škodováckého SUV.

Kromě tohoto modelu připravuje Seat ještě další SUV, tentokrát menší. Mělo by být postaveno na podvozkové platformě chystané nové generace Ibizy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.