Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Subway zahrne Rusko bagetami. Chce mít tisíc restaurací

Investice 18.11.2009 | 15:30 0 Komentářů

Rusko tak pro ni bude čtvrtým největším trhem v Evropě

Moskva – Americká firma Subway chce rozšířit své působení na ruském trhu. Řetězec rychlého občerstvení, který je v desítkách zemí světa včetně Česka známý hlavně svými obloženými bagetami, plánuje zvýšit počet svých restauracích v Rusku ze současných osmasedmdesáti na tisíc.
Podle zástupce ruské divize Subway by měla firma otevřít jen do konce roku 2010 přibližně pětasedmdesát nových restaurací. Rusko by se tak už koncem příštího roku mělo stát pro firmu čtvrtým největším trhem na evropském kontinentu. Do roku 2015 pak společnost plánuje založit celkem tisíc provozoven rychlého občerstvení.
Ruské restaurace Subway přitom nehlásí nijak dobré výsledky, které by mohly firmu navnadit k rozšíření počtu provozoven. Jejich tržby totiž od ledna do června letošního roku poklesly přibližně o čtyři procenta. Restaurace navíc hlásí i desetiprocentní odliv zákazníků.
Vedení společnosti, která v České republice konkuruje fast foodům McDonald´s, KFC či novému Burger King, je však optimistické, podle něj v posledních měsících poptávka po občerstvení Subwaye v Rusku zase roste.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.