Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Studie "Penzijní dluh: Břímě mladých": mladí muži zaplatí důchod třikrát!

Penze Petr Zámečník 27.05.2011 | 12:39 1 Komentář

Z nové odborné studie Ondřeje Schneidera „Penzijní dluh: Břímě mladých“ vyplývá zásadní závěr: Muži zaplatí na penzi třikrát víc než dostanou. S tím nesouhlasí ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

„Muži narození v roce 2008 mohou očekávat, že na důchodech odvedou trojnásobek toho, co by měli získat zpět podle dnešních vládních slibů. Ženy jsou na tom jen o trochu lépe – do systému zaplatí dvojnásobek svých předpokládaných důchodů,“ uvádí komentář ke studii Ondřeje Schneidera.

„[Studie] hovoří o tom, že většina lidí narozených po roce 1965 zaplatí na této dani více, než v důchodu získá od státu nazpátek. S tímto tvrzením lze souhlasit. Rozhodně jsou však mimo realitu závěry, podle nichž by v důchodu bylo průměrně vyplaceno pro muže 2,5krát méně a pro ženu 2krát méně, než činí zaplacené pojistné. To by musel být v budoucnu důchodový systém ve velmi vysokém přebytku nebo by muselo dojít k poklesu ekonomicky aktivních občanů na polovinu. Ani jedno z toho není reálný scénář,“ kontruje Jaroslav Drábek.

Zdroj, více informací a kompletní znění studie: ČeskéReformy.cz

Jeden komentář: “Studie "Penzijní dluh: Břímě mladých": mladí muži zaplatí důchod třikrát!”

  1. ing napsal:

    Lampedusa je zaplavena imigranty , kterých přibívá na 300 denně. Dopouštějí se vandalismu a krádeží. “Chceme žít ve svobodné islámské zemi jak nás to učil prorok Mohamed“, říká jejich imám.
    http://rt.com/news/italy-lampedusa-refugees-crisis/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.