Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Studentům zbývá měsíčně 500 Kč. Kam peníze ukládají?

Banky Luboš Svačina 26.10.2009 | 11:47 0 Komentářů

Více než 75 % si při studiu přivydělává. Většinu peněz sice rovnou utratí, ale i tak jim zůstává v průměru 500 – 1000 Kč. Ke zhodnocení úspor používají nejčastěji stavební spoření nebo spořicí účty.

 Z průzkumu, který si nechala zpracovat ČSOB vyplývá, že většina českých studentů během studia pracuje. Vydělané peníze obvykle utratí, nicméně část prostředků se jim daří uspořit. Alespoň polovina z nich si je schopna měsíčně odložit kolem 500 korun, třetina pak až do jednoho tisíce korun. Nejvíce spořiví z celé České republiky jsou studenti z Prahy, kde více než tisíc korun měsíčně uspoří třetina studentů. 

„Ze spořících nástrojů studenti nejčastěji využívají stavební spoření. Využívá jej téměř třetina z nich. Poměrně oblíbený je rovněž spořicí účet – pro 14 % dotázaných,“ říká Irena Zatloukalová, specialistka externí komunikace ČSOB. Z dalších finančních produktů studenti ve 46 % používají přímo studentské konto. V oblíbenosti ho následuje klasický běžný účet, který vlastní 35 % respondentů. Studenti naopak skoro vůbec nevyužívají termínované účty či vkladní knížku.  

Graf 1: Využívání finančních produktů mezi studenty

Výzkumu pro ČSOB se v polovině září 2009 zúčastnilo celkem 280 studentů ze všech regionů ČR. Polovina z dotazovaných byli vysokoškoláci a druhá středoškoláci. Zastoupení mužů a žen bylo opět přesně půl na půl.

Zdroj:
Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.