Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Student Agency zdražuje, kvůli mýtnému či vyšším mzdám

Investice 09.01.2015 | 16:47 0 Komentářů

Zdražení se týká linek z Prahy do Karlových Varů a z Prahy do Liberce.

Student Agency zdražuje, kvůli mýtnému či vyšším mzdám

Brno – Společnost Student Agency, která provozuje v Česku největší síť dálkových autobusů, od pondělí zdražuje na některých linkách jízdné. Odůvodňuje to rostoucími náklady a dlouhodobým nezvyšováním cen jízdenek, vyplývá ze zprávy zaslané médiím. Nejvytíženější linky z Prahy do Brna se změny nedotknou.

K rostoucím nákladům patří podle mluvčí Petry Novákové mzdy a daň z přidané hodnoty, od 1. ledna také platí autobusy výrazně vyšší mýtné. Naopak se však propadá cena nafty.

Zdražení se týká linky z Prahy do Karlových Varů. Majitelé kreditové jízdenky si do Varů a do Sokolova připlatí deset korun, o stejnou částku se zvýší cena otevřené jízdenky do Chebu. O pět korun víc budou stát jízdenky do Liberce.

Na některých dalších linkách zavádí společnost více druhů jízdného podle času a dne v týdnu podobně jako u vlaků dceřiné společnosti RegioJet. Například do Zlína bude jízdenka mimo špičku z Brna levnější. Mezi Brnem a Českými Budějovicemi bude jízdenka mimo špičku levnější, ve špičce naopak dražší, stejně tak mezi Brnem a Ostravou a Prahou a Hradcem Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.