Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Steve Jobs rezignoval. Akcie Applu hned klesly

Zakladatel a generální ředitel Steve Jobs ohlásil, že odstupuje ze své funkce. Důvod neuvedl, ale pravděpodobně to budou zdravotní potíže, které ho provázejí již delší dobu.

"Vždycky jsem říkal, že pokud někdy přijde den, kdy už nebudu moci plnit své povinnosti a očekávání, která jsou na mě kladena coby na výkonného ředitele Applu, poprvé to uslyšíte ode mne. Bohužel tento den nastal," napsal dosavadní šéf Applu Steve Jobs.

Jobse (56 let) v jeho funkci nahradí provozní ředitel Tim Cook (50 let). Toho si sám Jobs vybral v roce 1998 z mnoha kandidátů. Cook už dvakrát svého nadřízeného zastupoval, a to v roce 2004, kdy byl Jobs hospitalizován kvůli rakovině slinivky a před dvěma lety, kdy podstoupil transplantaci jater.

Tim Cook je spíše chladným introvertem oproti vizionářskému Stevu Jobsovi. Od chvíle, kdy Jobs zprávu o své rezignaci ohlásil, začaly ceny akcií Applu klesat. Analytici tvrdí, že lidé nekupují výrobky Applu, protože jsou od Steva Jobse, ale protože jim vyhovují, na provoz bude mít tedy změna ve vedení společnosti jen malý vliv. I přes to akcie klesly až o sedm procent.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.