Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Stavební spoření zůstane výhodné. I přes škrty

Investice 27.07.2010 | 06:31 0 Komentářů

Katastrofické scénáře stavebních spořitelen se nemusí potvrdit

I když vláda sníží státní podporu stavebního spoření na polovinu, pořád půjde o výhodnější způsob, jak si postupně našetřit nějaké peníze, než spořit na spořících či termínovaných účtech.
K výpovědi smlouvy nebudou mít důvod ani ti, kterým už uplynula šestiletá doba, po kterou nemohou peníze bez sankcí vybrat.
Stavební spoření sice bude méně výnosné, ale i nadále ho ocení ti, kdo dávají přednost jistotě, že o uložené peníze nepřijdou. Patří do systému pojištění vkladů, který klientské peníze chrání před krachem banky či stavební spořitelny až do výše 50 tisíc eur, tedy zhruba 1,25 milionu korun.
Nemusí se proto potvrdit katastrofické scénáře prezentované ze strany stavebních spořitelen. Ty hovoří o masivním odchodu klientů, kteří už spoří více než šest let, a o výrazném poklesu nových zájemců o spoření. V takovém případě by stavební spořitelny musely omezit poskytování především překlenovacích úvěrů, které umožňují klientům pořídit si či opravit vlastní bydlení dříve, než by splnili podmínky pro řádný úvěr ze stavebního spoření

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.