Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Státní penze nenahradí ani polovinu výdělku

Penze Daniel Kuchta 18.03.2009 | 11:19 0 Komentářů

Aktuální důchodový průměr se pohybuje kolem 40 %, což znamená, že státní penze nenahradí ani polovinu posledního výdělku důchodce.

Pro každého obyvatele je tak do budoucna nevyhnutelná jistá forma spoření na penzi. Podle analýzy agentury Swiss Re budou lidé v dnešní západní společnosti potřebovat, s ohledem na očekávanou délku života, potřebovat v průměru nejméně 70 % posledního příjmu.

„Bez soukromých příspěvků na důchod nebude možné udržet životní standard, na který jsou domácnosti zvyklé. A to bez ohledu na nepříznivý vývoj v demografických ukazatelích republiky ,“ dodává Petr Beneš, generální ředitel ČSOB Penzijních fondů.

V ČR je právě penzijní připojištění jednou z důležitých a nejrozšířenějších forem zabezpečení na stáří. V průměru ho má uzavřený každý druhý člověk starší dvaceti let, u práce schopných je to dokonce 60 %. Osobně tato čísla považuji za velmi dobrý výsledek – Češi získávají zodpovědnější přístup k vlastní budoucnosti. Je důležité uvědomit si, že spoléhat se jen na výplatu penze od státu již současné generaci rozhodně stačit nebude ,“ vysvětluje Petr Beneš.

Poznámka Investujeme.cz: Penzijní připojištění je sice důležitým nástrojem při spoření na stáří, není ale jediným způsobem, jak si na stáří spořit. Důležitým faktorem je rovněž skutečnost, že velká většina lidí si spoří měsíčně minimální částky. To je sice z hlediska fungování systému efektivní způsob, který jim na zabezpečení dostatečného důchodů nemusí stačit. Je proto dobré využívat i jiné formy investování a spoření peněz.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB PF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.