Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Stát je špatný vlastník, z podniků musí odejít včas

Investice 02.05.2009 | 17:49 0 Komentářů

Dlouhodobá státní podpora může přinést podnikům problémy. Vlády tak musejí včas odejít z podniků, kterým v krizi pomohly.

Praha – Dlouhodobá státní podpora je riziková. Tudíž je třeba, aby vlády včas odešly z podniků, kterým pomohly v období současné hospodářské krize.
Toto stanovisko vyplývá ze studie společnosti PricewaterhouseCoopers. Přičemž hlavním důvodem včasného odchodu je skutečnost, že společnosti se státní účastí se více zaměřují na spokojenost vládních představitelů a méně na spokojenost svých zákazníků. To může poškodit inovační procesy a kvalitu nabízených služeb.
„Vlády musejí včas začít plánovat odchod z podniků, kterým pomohly přestát krizi. Musí je nechat, aby se postavily na vlastní nohy,“ uvedl pro ČTK vedoucí partner PwC pro veřejný sektor Jiří Halouzka.
Banky a automobilový průmysl
Vládní pomoc se v době krize stala jakýmsi trendem. Z celosvětového průzkumu názorů generálních ředitelů vyplývá, že desetina dotazovaných společností získala nějakou formu státní podpory. Noví podílníci přitom činnost podniku významně ovlivňují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.