Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Stát dohodl s Havránkovou výkup posledního pozemku pro D11

Investice 21.11.2014 | 14:10 0 Komentářů

Výměna pozemku zatím ještě nebyla schválena. Dostavba chybějící části dálnice byla slavnostně zahájena letos v létě.

Stát dohodl s Havránkovou výkup posledního pozemku pro D11

Praha – Stát by měl získat poslední chybějící pozemek pro dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové. Státní pozemkový úřad dojednal výměnu potřebného pozemku s farmářkou Ludmilou Havránkovou, řekla mluvčí úřadu Monika Machtová.

Dostavba chybějící části dálnice, která byla slavnostně zahájena letos v létě, se zatím kvůli nedokončeným výkupůmodehrává na opačném konci budované trasy v okolí čtvrti Kukleny.

„Výměna byla dojednána, ale zatím nebyla ještě schválena,“ uvedla Machtová s tím, že další podrobnosti nejsou ještě k dispozici. Druhou polovinu pozemku donedávna vlastnila sestra Havránkové, Jaroslava Štrosová. Ta ale svoji část v červenci prodala hradecké radnici. Radnice nabídla Štrosové za polovinu z pozemku o výměře 0,27 hektaru 1,7 milionu korun.

Dostavba chybějícího 2,5 kilometru dlouhého úseku mezi Prahou a Hradcem Králové začala slavnostně 22. července za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Stavební práce by měly vyjít na 1,1 miliardy korun, dosud se ale kvůli nedokončenému archeologickému výzkumu nemohly rozeběhnout naplno. Během průzkumu, který by měl skončit napřesrok v květnu, už archeologové objevili pohřebiště z mladší doby bronzové a nálezy z období raného středověku.

Dálnice D11 se staví od roku 1978. Podle plánů by od Hradce Králové měla D11 pokračovat dál k Jaroměři a poté k polským hranicím jako rychlostní silnice R11.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.