Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Stále více klientů cestovních kanceláří si kupuje dovolenou online

Banky Luboš Svačina 27.05.2008 | 09:10 0 Komentářů

Podle průzkumu společnosti Home Credit roste zájem o pořizování dovolené on-line. Zároveň lidé stále více zájezdy kupují na splátky. Celkový objem úvěrů, které Home Credit v roce 2007 v segmentu cestovních kanceláří a agentur poskytl, meziročně stoupl o 65 %.

Třetinu zájezdů financovaných splátkovými kancelářemi si lidé pořizují prostřednictvím internetu. „Internetovou síť si Češi oblíbili hlavně pro nákup last-minute zájezdů, kterých je zde k dispozici velké množství. Výběrem na on-line portálech šetří potřebný čas, ale jak je vidět z našich statistik, tak také peníze. Průměrný úvěr poskytnutý na nákup dovolené přes internet činí necelých 20 000 korun, což je o 3 400 Kč méně než u úvěrů z kamenných poboček. Na druhou stranu úvěry z kamenných cestovních kanceláří splatí klienti o dva měsíce rychleji, v průměru už za 8 měsíců,“ uvádí Vojtěch Ščevík, obchodní ředitel společnosti Home Credit.

 

Dovolenou přes internet si překvapivě kupují zejména ženy, ty tvoří 56 % všech našich klientů. Většině zákazníků je mezi 20 a 40 lety a jsou nejčastěji středoškolského vzdělání,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz. „V letošní sezoně neočekáváme velké změny v pořadí popularity zemí, které si lidé vybírají pro svou dovolenou. Celoročně velmi dobře prodávané jsou zájezdy do Egypta a Tunisu, v létě se na přední příčky vyhoupnou Řecko, Itálie, Turecko, Španělsko a Bulharsko,“ dodává.

Dovolenou na splátky od Home Creditu lze vyřídit elektronicky při rezervaci zájezdu. Společnost Home Credit v loňském roce zvýšila objem takto poskytnutých úvěrů o 65 %, průměrně financovaná částka přesáhla 22 000 korun.

Zdroj: Tisková zpráva Home Credit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.