Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Spyker, vlastník Saabu, je opět ve ztrátě

Investice 27.08.2010 | 10:21 0 Komentářů

Saab by měl v budoucnosti prodávat 120 000 aut ročně

Amsterodam  – Nový vlastník tradiční švédské automobilky Saab, nizozemská firma Spyker, v prvním pololetí prodělal 139 milionů eur (zhruba 3,5 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma, která tak pokračuje ve své tradici. Od svého založení totiž nikdy nevykázala zisk.
Přesto se Spyker, který dosud vyráběl pouze luxusní sportovní vozy, nevzdal svých plánů postavit Saab na nohy. Letos očekává, že prodá 45 000 Saabů a v příštím roce by to mělo být již 80 tisíc. V dlouhodobém horizontu by se měl roční prodej dostat až na 120 tisíc modelů Saabu ročně. 
Saab již představil nový 9-5
Spyker se na začátku letošního roku dohodl s největší americkou automobilkou General Motors, že koupí její ztrátovou divizi Saab za 400 milionů dolarů (přes osm miliard Kč) v hotovosti a akciích. Jednání přitom byla složitá a několikrát to vypadalo, že se obě firmy nedokáží dohodnout. V tom případě by výroba Saabů definitivně skončila.
Přes optimistická prohlášení představitelů Spykeru, stále mnoho lidí o schopnosti zmrtvýchvstání Saabu pochybuje, a to přesto, že Saab letos zahájil prodej zcela nové generace modelu 9-5. Ekonomická situace firmy je totiž stále velmi složitá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.