Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Správným postupem při nehodě k bezproblémové likvidaci škody

Od ledna 2009 dochází ke změnám právních předpisů, které mají dopad do oblasti pojištění motorových vozidel. Tyto úpravy ovlivní i postup účastníků při dopravní nehodě. Česká asociace pojišťoven proto vytvořila informační příručku, ve které radí motoristům, jak postupovat při dopravní nehodě, aby i následná likvidace škodní události proběhla bez komplikací. Informační příručka je veřejnosti k dispozici v české i multijazykové verzi na stránkách ČAP (Tisková zpráva ČAP).

Účastníci dopravní nehody jsou především povinni řádně zdokumentovat dopravní nehodu a to zejména v situaci, která nevyžaduje přivolání policie ČR. Pro tyto účely doporučuje ČAP využít jednotný evropský formulář „Záznam o dopravní nehodě“. Podrobný postup na jeho vyplnění i vzor formuláře jsou součástí příručky.  Pro případ nehody v zahraničí nebo pro řidiče, kteří nemluví česky, je v multijazykové verzi příručky  návod zpracován  v několika jazykových mutacích.

Příručka „Jak postupovat při dopravní nehodě“ obsahuje jednoduchý manuál jak si  vyhodnotit vzniklou situaci a jak následně postupovat zejména v případě, kdy nevznikne povinnost volat k nehodě policii.  V příručce motoristi naleznou informace, které jsou podstatné k řádnému zdokumentování nehody v souvislosti s následnou likvidací škodní události.

Dopravní nehoda je pro každého velmi nepříjemný zážitek, provázený ve většině případů vysokým psychickým vypětím. V těchto okamžicích si mnozí z nás neuvědomí, co vše je potřeba v takové situaci vyhodnotit, jak postupovat, jaké údaje zaevidovat pro bezproblémové vyřízení pojistného plnění a právě pro tyto případy jsme připravili informační příručku, která srozumitelnou formou předává účastníkům nehody jasné instrukce o správném postupu“ říká Tomáš Síkora, výkonný ředitel ČAP.

Záznam o dopravní nehodě i informační příručka jsou ke stažení na www.cap.cz v sekci ke stažení nebo po prokliknutí banneru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.