Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Spor o značku: soud předběžně zakázal používat 4fin

14.01.2020 | 07:07 2 Komentářů

Soud rozhodl, že nově vzniklá poradenská síť 4fin nesmí dočasně používat tuto značku. Spor vznikl mezi společností 4fin a společností 4finance. Obě značky jsou si velmi podobné a 4finance se obrátila na soud, protože použití spojení 4fin vnímá jako nekalou soutěžní praktiku.

„Nejsme žádný multilevel a poškozuje nás, když se na nás obracejí naši klienti a ptají se na pravdivost článků v médiích týkajících se údajně naší společnosti a různých podezřelých kauz,“ vysvětluje Radek Měřínský, jednatel společnosti 4finance.

„K našemu překvapení se články týkaly značky 4fin, která ale s naší společností nemá nic společného a vznikla teprve v loňském roce. Vzhledem k neochotě HS Advisory změnit svou obchodní značku 4fin jsme se obrátili na soud, který uznal naše výhrady a v předběžném opatření používání značky 4fin zakázal,“ dodal Měřínský.

4fin je nově vzniklá značka, která patří společnosti HS Advisory. K 4fin odešla velká část poradců Fincentra poté, kdy došlo ke spojení Fincentra a další poradenské společnosti Swiss Life Select. Městský soud v Praze společnosti HS Advisory uložil okamžitou povinnost se zdržet užívání označení „4fin“ a „4 fin“ v jakémkoli druhu nabídky, reklamy či propagace svých aktivit.

Zdroj: peníze.cz 

2 komentáře: “Spor o značku: soud předběžně zakázal používat 4fin”

  1. Anonym napsal:

    To je neskutecny. Prej poskozuje to nasi znacku.
    Fincentrum i tady to nezname cosi,by meli byt stastny,pokud si je nekdo bude plest s kvalitou nasich sluzeb. Asi nepochopili, ze tato prace neni o nazvu spolecnosti. Je me jich lito.

  2. Přijde exekutor? napsal:

    https://www.4fin.cz/ – tak nevím, ale nedodržovat soudní rozhodnutí se obecně nevyplácí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.