Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Spor o stravenky: provize je v podstatě lichva, říká maloobchodní družstvo

Investice 12.08.2019 | 18:16 0 Komentářů

Předseda maloobchodního Družstva CBA Roman Mazák napadá neúměrně vysokou provizi ze stravenek. Ministerstvo financí přitom již připravuje stravenkový paušál, podle kterého by zaměstnanci dostávali finanční prostředky na stravování a který by byl alternativou ke stravenkám.

 „Mazákova vyjádření považuji za velmi nekorektní a v mnoha ohledech nepravdivá. Označit provozování poukázkového systému za lichvu je neférovým útokem proti řádnému podnikání. Takové nařčení vychází z hluboké neznalosti fungování stravenkových firem,“ říká předseda Asociace provozovatelů poukázkových systémů David Rýc.

Zástupce stravenkové firmy Endered Marek Pražák uvádí, že provize stravenkových firem jsou v řádech jednotek procent a příjemci stravenek se k jejich akceptaci zavazují dobrovolně. Chtějí tak nalákat nové klienty.

Restaurace a hotely myšlenku stravenkového paušálu podporují. Administrace plateb stravenkami je zatěžuje. Poskytovatelé stravovacích poukázek se ale brání, domnívají se, že zrušení stravenek by vedlo k omezení stravování zaměstnanců.

 Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.