CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

12. 08. 2019

0 komentářů

Spor o stravenky: provize je v podstatě lichva, říká maloobchodní družstvo

 

Předseda maloobchodního Družstva CBA Roman Mazák napadá neúměrně vysokou provizi ze stravenek. Ministerstvo financí přitom již připravuje stravenkový paušál, podle kterého by zaměstnanci dostávali finanční prostředky na stravování a který by byl alternativou ke stravenkám. 

 „Mazákova vyjádření považuji za velmi nekorektní a v mnoha ohledech nepravdivá. Označit provozování poukázkového systému za lichvu je neférovým útokem proti řádnému podnikání. Takové nařčení vychází z hluboké neznalosti fungování stravenkových firem,“ říká předseda Asociace provozovatelů poukázkových systémů David Rýc.

Zástupce stravenkové firmy Endered Marek Pražák uvádí, že provize stravenkových firem jsou v řádech jednotek procent a příjemci stravenek se k jejich akceptaci zavazují dobrovolně. Chtějí tak nalákat nové klienty.

Restaurace a hotely myšlenku stravenkového paušálu podporují. Administrace plateb stravenkami je zatěžuje. Poskytovatelé stravovacích poukázek se ale brání, domnívají se, že zrušení stravenek by vedlo k omezení stravování zaměstnanců.

 Zdroj: Lidovky.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Daňový balíček 2021

Co přinese daňový balíček a nastartuje ekonomiku?

V pátek 1. ledna po dlouhých peripetiích vstoupil v platnost daňový balíček. Koncem prosince byl totiž uveden ve Sbírce zákonů, což znamená, že začal platit takřka okamžitě, a ne až za měsíc. Nakonec poslanci schválili upravenou senátní verzi. Prezident Miloš Zeman balíček nevetoval, ale […]

Text: František Veselý

07. 01. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.