Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Společnosti Fio za půl roku narostl počet klientů o třetinu

Fio, burzovní společnost získala v prvním pololetí roku 2008 téměř 3 800 nových klientských smluv.

Společnosti tak vzrostl počet klientů téměř o třetinu a aktuálně tak počet smluv činí více než 16 000 smluv. Ve sledovaném období zprostředkovala společnost obchody v objemu 106,3 miliard korun, přičemž samotné obchody s akciemi činili 97,2 miliard korun. Jednou z novinek, které společnost v blízké době připravuje, je zpřístupnění varšavské burzy on-line.

„Na objemu obchodů v prvním pololetí se negativně projevila pokračující krize realitního a finančního sektoru především v USA a očekávání recese americké ekonomiky s možnými globálními dopady. Toto bylo umocněno růstem cen ropy a energií a obavami o firemní zisky a rostoucí inflaci.

Klientům se i přes dočasný růst akciových indexů v dubnu a květnu nechtělo příliš vstupovat do nových pozic a to, co chtěli prodat, už bylo ve větší míře prodáno. O tom, zda akciový trh bude ve třetím čtvrtletí medvědí, či býčí, rozhodnou především globální makroekonomická data společně s vývojem cen ropy a energií,“ uvádí k tomu ředitel divize Trhy Jan Bláha.

Zdroj: Tisková zpráva Fio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.