Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Společnost Pioneer Investments získala rating M2+

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zvýšila manažerské hodnocení skupiny Pioneer Investments z úrovně M2 na M2+.

Přidání znaménka „+“ k dosavadnímu ratingu M2 agentura Fitch Rating ocenila schopnost skupiny vytvářet pro své klienty přidanou hodnotu a její úsilí stát se globálním správcem aktiv. Pioneer Investments disponují svými investičními centry v Miláně, Dublinu a Bostonu.„Rating M2+ potvrzuje zařazení skupiny Pioneer Investments mezi stabilní a finančně silné investiční společnosti s prokazatelnými výsledky. Držiteli tohoto hodnocení jsou společnosti řízené vysoce zkušenými investičními manažerskými týmy s profesionálním administrativním zázemím,“
reaguje na získané ocenění Roman Pospíšil, generální ředitel skupiny Pioneer Investments v ČR.

Zdroj: Tisková zpráva Pioneer Investments

8 komentářů: “Společnost Pioneer Investments získala rating M2+”

 1. pavel 7222 napsal:

  Český akcioví Pionner mi prodělal mailant,už nikdy vice.To co dovolili v Dublinu předešlímu správci fondu,před p. Zajícem,je neskutečný amatérismus a naivita.

  • Rychlonožka napsal:

   Jak dlouho Vám trvalo vyplodit tento intelektuální a gramatický zvratek?
   Pokud Vám prodělal „mailant“, proč jste z investice zavčas nevystoupil? Mimochodem jste si jistý, že Vám ten Váš „mailant“ prodělal zrovna jmenovaný „akcioví Pionner“ a ne Růstový, respektive Pioneer Trust do kterého jste předpokládám investoval na jaře 2000, když to tak dlouho pěkně rostlo? Kromě toho rating se týká investiční společnosti jako takové a ne jednoho fondu, i když uznávám, že správa Pioneer Trustu a poté Pioneer růstového se opravdu moc nepovedla a pověst Pioneeru tím trpí do dnešních dnů.

   • Zdenál napsal:

    Někdejší Pioneer Trust je dnešní Pioneer-dynamický …. nebyl jediný, kdo při prasknutí bubliny tratil majlant (spadly všechny investiční společnosti), ale měl nevýhodu, že byl u nás tehdy jediný vidět ….

    • Radek napsal:

     Jestli se nepletu, tak jeho další nevýhodou bylo, že po propadech výrazně zkonzervativnil investice, a tak se ani po následném růstu nezahojil…

     • Zdenál napsal:

      To je pravda. Zase tak konzervativní dnes není (tuším cca 60% dynamické složky – nevím ale určitě, nutno kouknout do factsheetu), ale oproti tehdejší době zkonzervativnil, to ano. On byl tehdy spíš problém v tom, jak to prodejci za dob P.Trustu prodávali lidem – podívejte jak to pořád roste, je to skoro nuda a to je jen smíšený fond! Jenže už investujícím nikdo neřekl, že je hodně ofenzivně smíšený. Takže zpětné zrcátko – a šup tam krátké peníze a ouvej.

      • Rychlonožka napsal:

       Pioneer Trust – růstový SPOŘITELNÍ program. Dlouhodobý růst Vašich VKLADU.
       Ještě dnes mám ty „Pionýří“ desky doma na památku. Taky jsem tam měl zainvestováno, koneckonců kdo neměl. Tehdy kromě Sporoinvestu moc jiných možností nebylo. Jen nevím, jestli se nedomluvili marketing a portfoliomanažer mezi sebou a vše bylo navenek prezentováno jinak než by odpovídalo tehdejšímu složení portfolia fondu nebo v tom byl jiný úmysl. Chci věřit, že si jen nerozumněli…

       • Zdenál napsal:

        Spíš byl problém tehdy ještě ve fatální neznalosti, že investice umějí i hodně „kousat“ – ani ti rychlokvašení prodejci (nechci jmenovat třípísmennou společnost….) tomu nerozuměli – bylo klíčové, že minulý graf rost a šmitec, cesta do nebe otevřená. Něco jako složení portfolia nikdo při distribuci neřešil – bohužel. Portfoliomanažer podle mne taky ujel, dost přepálil ty nejvíce volatilní pozice. Ale nemyslím, že se nějak zajímal o marketing a prodejní kanály, to není práce manažerů fondu.

    • Rychlonožka napsal:

     Máte pravdu – myslím dynamický, píšu růstový… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.