Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Společné účty jsou oblíbenější u starších párů

Banky 21.02.2012 | 09:55 0 Komentářů

Podle průzkumu ING Bank má více než polovina manželských párů společný účet. Pětina manželství má kromě společného také oddělené účty.

Celkově má společný účet 56 % manželských párů, 17 % z toho ale tvoří páry, které mají také oddělené účty. Výhradně společný účet je obvyklejší u párů ve věku mezi 56 a 65 lety, kde je to 53 %. V ostatních věkových skupinách je takových párů asi jen třetina. U párů ve věku mezi 18 a 25 lety jsou nejčastější oddělené účty, které tvoří polovinu a výhradně společný účet má pouze třetina.

 „Náš průzkum ukázal, že naprostá většina Čechů (97 procent) využívá pro správu svých financí nějakého účtu. Pozitivní je i skutečnost, že více než polovina rodin využívá společného účtu. Ten nabízí lepší kontrolu nad výdaji, a tedy i šanci více uspořit. Našetřené peníze pak partneři mohou převést například na spořicí účet, kde se jejich úspory zhodnotí ještě více,“ komentuje výsledky průzkumu Libor Vaníček, ředitel retailové části ING Bank. „Spořicí účet ING Konto nabízí stabilní a atraktivní úrokovou sazbu a jeho majitel má peníze kdykoliv k dispozici,“ doplňuje.

Zdroj: Tisková zpráva ING Bank.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.