CZK/€ 24.550 -0,57%

CZK/$ 25.181 -1,03%

CZK/£ 27.816 +0,78%

CZK/CHF 25.676 +100,00%

10. 04. 2019

0 komentářů

Spojení Air Bank, Monety a HomeCreditu ztroskotalo na neshodě na hodnotě Kellnerových firem

 

Fúze roku, která měla vytvořit jednu z největších tuzemských bank prý zkrachovala kvůli neshodě na hodnotě finančních firem skupiny PPF Petra Kellnera. Uvedl to generální ředitel Monety Tomáš Spurný. 

V říjnu loňského roku Petr Kellner a jeho skupina PPF spustili proces ke sjednocení Air Bank, českého a slovenského Home Creditu s Monetou Money Bank. Koncem února však skupina Home Credit ohlásila, že nebude nadále pokračovat v přípravách na spojení společností Air Bank a Home Credit v Česku a na Slovensku s Moneta Money Bank.

Moneta tehdy měla koupit od PPF Air Bank a části Home Creditu, zatímco Kellnerova finanční skupina by na oplátku získala téměř čtvrtinový podíl v nové finanční skupině. Ta by nesla název Air Bank.

Transakce měla být původně za 19,75 miliardy korun. Moneta později uvedla, že chce cenu snížit. Následně došlo ke zrušení celé fúze.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Graf - trend - růst

Dividendové akcie místo spořicích účtů?

Spořicí účty nevydělávají. Zato akciím se daří. Navíc společnosti obchodované na pražské burze nabízejí zajímavé dividendy. Výnos nejlepší dividendové akcie dosahuje 11,4 %! To nenabídne žádná banka.

Text: Petr Zámečník

05. 04. 2017

GE Money Bank odchází… přivítejte MONETA Money Bank

Americká skupina General Electric se zbavuje svých finančních částí. Výsledkem je prodej české GE Money Bank prostřednictvím IPO na pražské burze – a její změna na MONETA Money Bank. Co se změní pro klienty a jaké perspektivy mají akcionáři?

Text: Petr Zámečník

10. 05. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.