Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Speciální tým Škody prolézá vraky.Vylepšují bezpečnost

Investice 26.04.2010 | 10:01 0 Komentářů

Kromě hasičů, policistů a zdravotnických záchranářům jezdí k tězce havarovaným škodovkám i speciální tým automobilky

Pokud se někdy v budoucnosti v některé z budoucích Škodovek objeví například viditelný nápis : „Nepokládejte nic na  palubní desku v místě kde je umístěn airbag!“ Nebo třeba:  „Zákaz jízdy s nohama spolujezdce na palubní desce při zapnutém airbagu!,“ pak to bude zásluhou doporučení týmu, který se ve Škoda auto věnuje výzkumu dopravní bezpečnosti.
„U nás, na rozdíl třeba od Německa nebo dalších vyspělých západoevropských zemí, je stále velké procento naprosto zbytečných a přitom smrtelných nebo jinak vážných nehod,“ říká Robert Šťastný z týmu. Se zkoumáním příčin nehod má bohaté zkušenosti. Před svojí spoluprací se Škodovkou pracoval totiž pro BESIP.
Právě nehodu, při které naprosto zbytečně zahynula mladá dívka, která chtěla ulevit unaveným nohám jejich natažením na palubní desku, škodovácký  tým zkoumal. Redaktor deníku Aktuálně v dokumentaci spatřil, v jaké neuvěřitelné pozici dívčiny nohy po bouračce a následném vystřelení čelního airbagu skončily. Koleno, které jí udeřilo do hrudi, jí navíc způsobilo smrtelné vnitřní zranění. „Přitom nebýt toho, mohla tuto nehodu docela dobře přežít,“ říká Petr Krásný, další člen týmu.
Případ s předmětem na palubní desce naštěstí skončil lépe. „Když jsme přijeli k nabouranému autu a dostali se dovnitř, brzy nás upoutaly částečky červeného plastu, které byly doslova všude. Pak jsme ještě objevili  těžký kovový kvádřík a další součástky, takže po chvíli bylo jasné, že jde o modýlek auta, který si řidič vozil na palubní desce přesně na airbagu spolujezdce. Naštěstí v okamžiku nehody na tomto sedadle nikdo nebyl. Jinak by asi skončil velice špatně,“ vzpomíná Krásný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.