Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Španělsko zůstává pro investory klíčovým hráčem

Investice 19.09.2012 | 15:15 0 Komentářů

Tím, jak začínají výnosy z dluhopisů šplhat vzhůru, zůstává Španělsko pro Eurozónu klíčovým hráčem. Výpůjční náklady prudce klesly poté, když ECB oznámila přímé měnové transakce. Každopádně naléhání španělského premiéra Mariana Rajoye na prodloužení doby na rozhodnutí o finanční pomoc, způsobuje na trhu nerovnováhu. Je to jen další případ toho, jak centrální banka kupuje představitelům čas a země na tom jen prodělávají (komentář Alpari).

Při včerejší aukci na prodej 12– a 18měsíčních dluhů úspěšně dosáhli svých cílů. Prodej přinesl nižší výnosy, než jaké o měsíc dříve investoři doporučovali jako průchodné vzhledem ke krátkodobému riziku ve Španělsku.

Opravdová zkouška přijde ve čtvrtek, kdy země vyhlásí prodej desetiletých dluhopisů. Výnosy desetiletých dluhopisů se na sekundárních trzích vyhouply nad 6 %, když Mariano Rajoy nepřestával oddalovat rozhodnutí ohledně žádosti Španělska o pomoc z programu prodeje nových dluhopisů. Nečinnost maří zájmy investorů, a pokud to tak bude dál pokračovat, španělské i italské výnosy stojí na cestě k dalšímu vyhrocení.

James Hughes, Chief Market Analyst společnosti Alpari FS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.