Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Španělské banky přesouvají sídlo z Katalánska

Banky 06.10.2017 | 10:33 1 Komentář

Pátá největší španělská banka Banco Sabadell se rozhodla přestěhovat své sídlo z Katalánska do provincie Alicante. Další banky tento krok zvažují, pokud Katalánsko vyhlásí nezávislost. Španělská vláda hodlá bankám přesuny usnadnit.

Banco Sabadell schválila stěhování právního sídla na mimořádném zasedání správní rady ve čtvrtek.  Přestěhovat sídlo se chystá i třetí největší banka ve Španělsku Caixabank, která ale čeká, až španělská vláda v pátek schválí dekret, který by tyto přesuny usnadnil.

„Vláda pracuje na změně zákona, aby již nebylo zapotřebí svolání valné hromady, které by zbrzdilo změnu právního sídla v případě mimořádných okolností,“ uvedl jeden ze zdrojů.

Stěhování bank může negativně dopadnout na finanční situaci Katalánska. Katalánsko by mohlo vyhlásit nezávislost již příští týden. Caixabank znepokojuje, že by v takovém případě došlo k zásahu centrální španělské vlády a region a město by bylo destabilizováno. „Peníze a strach nejdou dohromady,“ řekl listu Financial Times zdroj, který je informován o situaci v bance.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Španělské banky přesouvají sídlo z Katalánska”

  1. Jaroslav Nemšovský napsal:

    Je me 61let mám jmenuji se Jaroslav Nemšovský a bydlím v Hodoníně a mám 3 děti a bydlim na baráku v podnajmu 1 pokoj nic víc nemam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.