Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Spam se tváří jako ministerstvo financí. Nabízí půjčku

Investice 24.03.2014 | 17:19 0 Komentářů

Nabídky chodí z domény mfcr.cz, ministerstvo před nimi varuje.

Spam se tváří jako ministerstvo financí. Nabízí půjčku

Praha – Ministerstvo financí varuje před podvodnými e-maily ohledně finančních půjček, které přicházejí z domény úřadu (mfcr.cz). Ministerstvo financí tyto nabídky občanům v žádném případě nerozesílá a s ohledem na svěřené kompetence ani odesílat nemůže, uvedl úřad v tiskové zprávě.

„V tuto chvíli provádíme šetření vlastními kapacitami. Jsme v kontaktu s vlastníky serverů, ze kterých podvodné e-maily odchází. Situaci analyzujeme, trestní oznámení zatím podáno nebylo, ovšem do budoucna jej nemůžeme vyloučit,“ uvedlo tiskové oddělení ministerstva.

Ministerstvo zároveň žádá všechny, kterým tyto podvodné e-maily dorazí, aby neotvírali odkazy a neodesílali žádné osobní či bezpečnostní údaje na adresy uvedené ve zprávách.

„Dále prosíme všechny, kteří již tento typ nevyžádané e-mailové zprávy z domény mfcr.cz obdrželi a chtějí se aktivně podílet na odhalování zdrojů těchto zpráv a na omezení jejich dalšího šíření, aby tyto nevyžádané e-mailové zprávy zaslali na k tomuto účelu určenou adresu mf-spam@mfcr.cz,“ uvedl úřad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.