Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

S&P500 je drahý

„Index S&P500 je předražený. Trhům pomáhají stimulační balíčky a levné peníze,“ říká Christian Blaabjerg, Chief Equity Strategist ze Saxo Bank. (Zpráva Saxo Bank)

Po skončení výsledkové sezóny očekáváme, že trhy ustoupí ze svých současných hodnot a po nějakou doby se budou pohybovat do strany. Na konci roku vidíme hodnotu indexu S&P500 na úrovni 1050 bodů.

Jestli je index podhodnocený nebo ne záleží na směru, ze kterého se na něj díváte. Pokud bereme v úvahu hospodářské výsledky a předpoklad růstu HDP, tak podle nás je index S&P500 hodně předražený. Přesto současná nálada a dostatečná likvidita ze strany americké centrální banky FED udržují trh v růstu. Do března bude FED peníze do ekonomiky pumpovat a to zabrání trhům ve významnějším propadu.

Až do teď jsme investovali do materiálů, energií a zboží denní spotřeby. Materiály už svůj potenciál, zdá se, využily, z krátkodobého pohledu stále držíme nadvážené pozice v energetice a spotřebním zboží. Z dlouhodobého pohledu se přesouváme do klasických defenzivních sektorů jako je zdravotnictví, zboží běžné spotřeby a utility. Tyto sektory by měly vyplácet dividendy a nejsou tolik citlivé na pokles trhu.

Věříme, že stimulační balíčky a zejména levná likvidita dodaná FEDem, byly těmi hlavními tahouny růstu, který pozorujeme od března a který pravděpodobně bude pokračovat do konce roku.

Úrokové sazby zůstanou na dosavadních úrovních jak v Evropě, tak v USA a možná dojde ke zvýšení v Austrálii a Norsku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.