Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Soutěž a ambice. I v tom se cizí školy liší od našich

Investice 26.07.2010 | 10:27 0 Komentářů

Unikátní program pro středoškolské studenty pomáhá od roku 1993 rozšiřovat domácí obzory

Praha – „V Americe jsem měla pocit, že škola je vlastně úplně jiná instituce než u nás,“ říká Sára Foitová, bývalá stipendistka na The Ethel Walker School v Simsbury v Connecticutu. „Výuka probíhá jednak jiným systémem, jednak v jiné atmosféře. Třídy se tvoří pro každý předmět zvlášť bez ohledu na ročník, protože důležitější je úroveň studentů. Díky tomu jsou třídy vyrovnané. Studenti jsou povzbuzováni, vyučující se zajímají o jejich názory. V každé hodině je jasně znát, co je cílem školy: aby každý student uspěl.“
Sára Foitová je jedním hlasem z mnoha. Nadace Open Society Fund Praha umožnila od roku 1993 již dvěma stovkám studentů strávit jeden akademický rok na soukromých středních školách ve Velké Británii a v USA. Program existuje na základě spolupráce se zahraničními partnery – britským The Headmasters´ and Headmistresses´ Conference (HMC) a americkým American Secondary Schools for International Students and Teachers (ASSIST).
#infobox
Každoročně se do výběrového řízení pro studenty středních škol na získání stipendií hlásí asi stovka studentů z celé České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.