CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

30. 01. 2008

0 komentářů

Souhrn dění z akciového trhu RM-SYSTÉM, je to o nervy

 


 

Stále je to o tom stejném, kreditní krize se přelévá do obav z recese americké ekonomiky, takže v současné době obchodníci uzamykají zisky na titulech, kde se ještě nějaké uzamknout dají. Takovým titulem je například Komerční banka nebo i ČEZ.

Právě Komerční banka s týdenní ztrátou přes 13% dopadla úplně nejhůře. Pro mnohé to bylo jen otázkou času, kdy akcie Komerční banky napodobí příklad Erste Bank a budou se řídit sentimentem finančního sektoru. Za poklesem nestojí žádné oznámené firemní zprávy.

Velké výkyvy kurzu zaznamenaly i akcie Erste Bank. V pátek titul dokonce bojoval o hranici 1 000 Kč. Tato cena za akcii by se ještě před půl rokem jevila jako z říše snů. Společnost s P/E kolem 10, P/BV 1,5 je fundamentálně velmi silná, nicméně fundament je věc, která v těchto dobách nehraje velkou roli. Jedinou zajímavou korporátní informací v uplynulém týdnu byl fakt, že banka prodala část své rumunské divize BCR. Protože se jedná o divizi, která není pro Erste Bank strategickou, nemělo by to mít na vývoj hospodaření společnosti žádný vliv.

Akcie ČEZu ve sledovaném období rovněž odporovaly silným prodejním tlakům. Milovaný ČEZ sestoupil z rekordních úrovní a drží se v pásmu kolem 1 220 Kč. Hlavu investorům trochu zamotal náměstek ministerstva obchodu, který se nechal slyšet, že stát nebude prodávat celých dříve avizovaných 7% vlastních akcií, ale že objem by mohl být nižší, což by samozřejmě bylo pro trhy pozitivním zjištěním. Vystoupení náměstka bylo později dementováno a interpretováno jako nedorozumění. V současné době stále platí odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.

Roman Jandík
RM-SYSTÉM

REKLAMA

Čtěte též:
Roman Jandík: Inverznímu lednovému efektu vzdorovaly jen Deutsche Telecom s růstem o 3,2% a Vítkovice +5,5%
Roman Jandík: Vítězem roku 2007 se stávají akcie ArcelorMittal Ostrava se zhodnocením 111%. A co ostatní akcie v EasyClicku na trhu RM-SYSTÉM?
Roman Jandík: Co sesMOLil ČEZ v předvánoční týden a jaký byl dopad na kurz akcie? Zentiva dostala infuzi od Merril Lynch a roste
Roman Jandík: Předvánoční volatilita na akciovém trhu. Co nového v Erste Bank a Telefónice O2?

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.