Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Soud zamítl žalobu OVB proti Partners a Tomáši Prouzovi

Soud zamítl zalobu OVB proti Partners a Tomáši Prouzovi za výroky, které pronesl v rozhovoru na serveru Investujeme.cz. Podle vyjádření soudu „tato tvrzení nelze označit za nepravdivá“.

OVB Allfinanz žalovalo Tomáše Prouzu a společnost Partners o omluvu v souvislosti s výroky v rozhovoru Tomáše Prouzy pro server Investujeme.cz ze dne 27. 2. 2008 (zvukový záznam žalovaných výroků). Soud dne 21. ledna 2009 žalobu v plném rozsahu zamítl.

Soud přezkomal několik výroků, které mohly poškodit dobrou pověst OVB. Výrok: "Je tedy zřejmé, že klienti byli poškozováni…" nebyl shledán nepravdivým s odůvodněním, že Lukáš Štork, jehož se výrok týkal, byl vyloučen z profesní asociace AFIZ.

Stejně tak podle soudu musela OVB vědět, že Lukáš Štork svou činností poškozoval klienty, neboť "žalobkyně je profesionálem působícím na poradenském trhu", a proto "o vyloučení pana Lukáše Štorka a důvodech tohoto vyloučení musela nejpozději dne 15. 2. 2008 vědět."

Posuzován byl též výrok: "… skoro bych řekl na přímý pokyn centrály OVB…" Soud usoudil, že vzhledem k užití slova "skoro" a podmiňovacího způsobu "jasně dává najevo, že přímý pokyn centrály OVB, dle jeho názoru vydán nebyl".

Podle rozsudku musí OVB uhradit Partners náklady řízení. OVB se ale proti rozhodnutí soudu ještě může odvolat.

6 komentářů: “Soud zamítl žalobu OVB proti Partners a Tomáši Prouzovi”

 1. Radek napsal:

  Nevíte, jestli se OVB odvolala? To by mě opravdu zajímalo…

 2. NoName napsal:

  To bylo haló, když OVB podávala žalobu. A teď ticho po pěšině…

  • OneName napsal:

   Protože hysterie Partners vs. OVB dávno skončila a teď už to nikoho nezajímá… Ani z jedné ze stran…

   • bývalí OVB napsal:

    Nevíte pane Zámečníku jak vypadá spor Partners s OVB ohledně zadržovaných provizí? 13.9.2010 se měl konat další soud. Můžete k tomu přinést nějaké zprávy? Je to důležité pro nás, co jsou na tom stejně. Jsme z OVB díkybohu pryč, ale v Partners nepůsobíme. Děkujeme

    • Petr Zajíc napsal:

     Podle mých informací OVB zadržované provize již vyplatila.

     • nevyplatila všem napsal:

      Vyplatila provize poradcům a to jen na základě výzvy. případně v rámci dohody o stažení žaloby. v poslední době vyplatila i některým GST, ale zatím žádnému BL či řediteli. soudů probíhá mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.