Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Soud rozhodl, že Gott odškodné nedostane. Zpěvák se neodvolá

Investice 12.04.2014 | 17:44 0 Komentářů

Zlatý slavík chtěl 1,3 milionu korun za výdaje na soudní spory o několikamilionové nedoplatky na dani. Tyto spory Gott před lety vyhrál.

Soud rozhodl, že Gott odškodné nedostane. Zpěvák se neodvolá

Praha – Zpěvák Karel Gott se nebude odvolávat proti pátečnímu verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 1, který neuznal jeho žalobu.

Uvedl to v sobotu s odvoláním na Gotta server iDnes.cz. Gott se žalobou domáhal po ministerstvu financí 1,3 milionu korun za výdaje na dřívější soudní spory o několikamilionové nedoplatky na dani. Zpěvák tyto spory před lety vyhrál.

„Nejsem z toho nadšený a považuji to za nespravedlivé, protože vítězná strana by náklady řízení hradit neměla. Ale smířil jsem se s tím a nebudu se odvolávat,“ cituje iDnes.cz Gotta.

Obvodní soud pro Prahu 1 v pátek zamítl žalobu Karla Gotta na ministerstvo financí. Populární zpěvák požadoval proplacení 1,3 milionu korun za výdaje na soudní spory o několikamilionové nedoplatky na dani. Tyto spory Gott před lety vyhrál.

V kauze jde o to, že Gott musel zpětně zaplatit daně za osm let. Zpěvák ale pak u soudu namítal, že úředníci při vyměřování doplatku pochybili, což v roce 2007 uznal i Nejvyšší správní soud. Stát pak Gottovi většinu peněz vrátil.

Zpěvák nyní chce peníze, které vynaložil za zastupování ve vítězném řízení a za soudní poplatky. Peníze prý požaduje jako morální satisfakci, protože se mu za chyby úřadů nikdo neomluvil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.