Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Soud bytovým domům: Stavěl jeden, bourat musí všichni

Investice 30.04.2010 | 16:02 0 Komentářů

Ten, kdo škodu způsobil, ji ale má ostatním spolumajitelům domu nahradit

Brno –  Tisíce lidí v Česku, kteří bydlí v bytových domech a jsou jich spoluvlastníky, už mají jasněji v tom, jak postupovat při odstraňování nepovolených stavebních úprav.
I když nepovolené a neschválené stavební úpravy, které mění společně užívané prostory, má na svědomí jenom jeden z obyvatel domu, úřady musí vyzvat k odstranění nelegálních úprav všechny spolumajitele domu.
Nejvyšší správní soud se tak postavil na stranu pražského magistrátu, jehož stavební odbor se soudil s obyvateli bytového domu v lokalitě Velká Skála. Soud ale zároveň upozornil, že ani nový stavební zákon neřeší složitou situaci odstraňování nepovolených staveb ve společných částech bytových domů s velkým počtem vlastníků jednoznačně a mohou se tak objevit další spory.
Ať to odstraní ten, kdo stavěl
Stavební odbor pražského magistrátu už před pěti roky nařídil devíti obyvatelům bytového domu, aby odstranili stavební úpravy v bytě jednoho z majitelů domu, který neměl při stavbě nových oken a dveří a vyzdění obvodového pláště stavby stavební povolení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.