Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Soud: Piráti se musí omluvit Legu za užívání jeho figurek

Investice 30.06.2014 | 11:30 0 Komentářů

Česká pirátská strana použila známé postavičky v předvolební kampani. Narušila tak ochrannou známku, rozhodl soud.

Soud: Piráti se musí omluvit Legu za užívání jeho figurek

Praha – Městský soud v Praze nařídil České pirátské straně, aby se na svém webu omluvila firmě Lego za to, že využila její figurky v předvolebním spotu. Piráti omluvu odmítají a chtějí se odvolat.

Případ tak zřejmě bude ještě pokračovat u Vrchního soudu v Praze.

Nepravomocné pondělní soudní rozhodnutí straně nařídilo, aby na internetu na půl roku zveřejnila omluvu Legu za zásah do dobré pověsti. A také za to, že neoprávněně použila figurky bez předchozí dohody. Piráti by také podle verdiktu měli zaplatit soudní náklady.

Podle soudu má firma Lego právo na to, aby si vybrala, s kým je spojována a s kým není. Byl to prý zásah do ochranné známky, i když to není případ obchodního styku.

Právní zástupce Pirátů uvedl, že s omluvou nesouhlasí a odvolá se k vrchnímu soudu. Pokud tam Piráti neuspějí, chtějí se podle něj dovolat k Nejvyššímu soudu a případně se obrátit se stížností na Ústavní soud. U něho si prý jsou téměř jisti, že uspějí.

Vypustíme kaprům rybník

Soud řešil podobný spor mezi Piráty a Legem na konci dubna, kdy straně potvrdil pokutu 30 tisíc, kterou nařídil v lednu Obvodní soud pro Prahu 3.

Firmě vadí, že předvolební klip, který strana vyrobila před loňskými parlamentními volbami, údajně vzbuzuje dojem spřízněnosti Lega se stranou.

V tomto případě soud rozhodoval o klipu „Tady je váš hlas ještě v pořádku!“. Pondělní jednání se týkalo dalšího klipu „Vypustíme kaprům rybník“, který vznikl před krajskými volbami v roce 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.