CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

10. 04. 2009

0 komentářů

SOS ORCO je připraveno jednat s managementem ORCO Property

 


 

Lidé z ORCO Property Group kontaktovali přípravný výbor SOS ORCO v době, kdy jeho hlavní představitel a nynější předseda sdružení Luboš Smrčka pobýval v zahraničí. Jeho reakce na navrhovanou možnost vzájemného jednání byla vstřícná.

SOS ORCO proto jasně deklaruje, že je připraveno s managementem společnosti jednat. Některá prohlášení pana Otta ukazují, že se hodlá k akcionářům i nadále chovat povýšenecky z pozice ´otce zakladatele´ a nevnímá, že v současné době již nemá ve svém držení takový akciový podíl, který by mu umožňoval vykonávat efektivně vládu ve společnosti,“ uvedl předseda SOS ORCO Luboš Smrčka.

Sdružení menšinových akcionářů si je ovšem plně vědomo, že nemůže donutit management společnosti ORCO k diskusi o hospodaření firmy dříve, než na plánované valné hromadě. „Pan Ott stále hovoří o jakémsi restrukturalizačním plánu, který by se nemohl uskutečnit bez jeho účasti ve vedení firmy. Také se tváří, že je tento plán obecně známý investorům i akcionářům. V tom případě bychom se opravdu rádi seznámili s jeho detaily, neboť kusé informace ze sdělovacích prostředků nám neskládají dohromady nic, co by sneslo název plán,“ uvedl Luboš Smrčka. 

V současnosti má sdružení stejně jako široká veřejnost k dispozici pouze velmi obecné a jednoduché představy šířené vedením společnosti o tom, že ORCO musí získat finanční stabilitu, zbavit se některých projektů či šetřit na nákladech. Takové kroky jsou jistě potřebné, obecné teze ovšem k záchraně firmy nepřispějí.

REKLAMA

Podle Luboše Smrčky se z vyjádření pana Otta zdá, že se svými plány detailně seznámil akcionáře v Londýně i v Paříži. „Je možné, že pana Otta čeští akcionáři nezajímají. Ale měl by vnímat, že těžko může jednat s majiteli v Británii a ve Francii a Prahu zcela ignorovat. ORCO dosahuje třetiny svých tržeb z českého prostředí, od českých klientů a obchodních partnerů. Neúcta k českým akcionářům ukazuje i neúctu k českým klientům a obchodním partnerům,“ uvedl Luboš Smrčka.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *