Neděle 23. února. Svátek má Svatopluk.

SOLUS zjednodušuje dostupnost SMS výpisů z registrů dlužníků

Banky Luboš Svačina 30.08.2010 | 11:55 1 Komentář

Sdružení SOLUS spustilo na svých webových stránkách www.solus.cz online formulář, přes který je možné zjednodušenou cestou zažádat o přístupový kód, který žadatelům umožní do s tří dnů aktivovat službu SMS výpis.

Sdružení SOLUS začala nabízet službu SMS výpisů z klientských registrů v únoru letošního roku. Nutnou podmínkou pro využívání služby SMS výpis je získání unikátního kódu „SIN“ (Solus Identification Number) sloužícího k identifikaci spotřebitele. Nově mají občané možnost žádat o SIN prostřednictvím online formuláře na https://www.solus.cz/zadost-o-sin.php.

Více informací o fungování klientských databází dlužníků naleznete v článku " Neplatíte závazky? Připravte se na popularitu! ".

„Tímto krokem se opět zjednodušila cesta pro spotřebitele, jak se dostat k informacím, které jsou o nich vedeny sdružením SOLUS. Spotřebitelům nyní stačí pro získání SIN vyplnit na internetu online formulář. Nejpozději druhý pracovní den jim je odeslán na zvolenou adresu na dobírku a do vlastních rukou dopis obsahující SIN a návod k použití služby“, uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Díky službě SMS výpis si spotřebitel může opakovaně ověřit, jaké informace jsou o něm vedeny v registru dlužníků SOLUS. Alternativní způsoby získávání výpisů z Registru fyzických osob zůstávají i nadále zachovány („žádost o papírový výpis z registru“ i „papírová žádost o vygenerování SIN“).

Zdroj: Tisková zpráva SOLUS

Tweet 20

Jeden komentář: “SOLUS zjednodušuje dostupnost SMS výpisů z registrů dlužníků”

  1. Tatána Julínková napsal:

    Dobrý den. V roce 2011 jsem měla oddlužení a ještě v tomto roce bylo vše uhrazeno.Stále jsem vedená v registru dlužníků Jeto pět roků a prosila bych o vymazání z registru dlužníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.