Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Sokolovská uhelná si stěžuje na ČEZ. Řešit to má Brusel

Investice 23.12.2011 | 15:35 0 Komentářů

ÚOHS, který se záležitostí měl také zabývat, zatím mlčí

Praha – O ceny uhlí jde ve sporu Sokolovské uhelné a ČEZ. Pře už se dostala do Bruselu. Server Týden.cz informoval, že se záležitostí zabývá Evropská komise.
Mluvčí ČEZ Ladislav Kříž pak potvrdil, že společnost byla Evropskou komisí vyzvána, aby se ke stížnosti do konce ledna vyjádřila. Podle ČEZ jde však o dvoustranný spor, který nemají řešit bruselští úředníci.
Sokolovská uhelná ve stížnosti kritizuje několik věcí. „Cena, kterou máme, je na trhu absolutně vybočující,“ řekl k podání šéf a hlavní akcionář Sokolovské uhelné František Štěpánek. Podle něj v Česku není žádný jiný dodavatel, který byl měl takové podmínky a tak nízkou cenu. V letošním roce prý ČEZ odmítal zaplatit za uhlí více než 25 korun za gigajoule. Během letošního roku se přitom na trhu dodávalo uhlí za 40 korun za gigajoule.
Sokolovská uhelná dodává podle starých smluv 
Důvodem rozdílu cen jsou staré smlouvy. Ty Sokolovská uhelná podepsala s ČEZ za situace, kdy o hnědé uhlí byl nižší zájem, než nyní. Od té doby se však situace na trhu s hnědým uhlím razantně změnila a cena uhlí šla nahoru, píše server.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.