Středa 28. října. Je Státní Svátek

Sociální kartu začnou příjemci dávek dostávat do června

Investice 24.01.2012 | 13:40 0 Komentářů

Nové karty postupně dostanou všichni příjemci sociálních dávek

Praha – Takzvané sociální karty začnou lidé dostávat nejpozději do konce června. Při úterním podpisu dohody s Českou spořitelnou to řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09.
Karty postupně dostanou všichni příjemci sociálních dávek. K placení je však budou povinně používat jen ti příjemci dávek v hmotné nouzi, u nichž hrozí nebezpečí zneužití těchto účelově omezených dávek na jiné než nejnutnější výdaje. S kartou nebude možné platit například v baru nebo herně.
Pro příjemce ostatních dávek, například rodičovského příspěvku nebo pomoci pro zdravotně postižené, bude platební funkce jen dobrovolná. I tito lidé však začnou používat sociální kartu pro identifikaci s úřadem práce, který dávky vyplácí.
„Informaci o tom, že si kartu může vyzvednout, zašle každému příjemci úřad práce dopisem,“ říká Drábek. Výjimkou jsou jen příjemci důchodů a nemocenských dávek – ti se do projektu sociálních karet vůbec nezapojí.
Sociální kartu, která má identifikační a platební funkci, bude vydávat Česká spořitelna – ta už si nechala zaregistrovat název sKarta. Spořitelna zvítězila ve veřejné soutěži, jejíž výsledky potvrdil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, když odmítl výhrady opozičních sociálních demokratů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.