Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Sněmovnou neprošel zákon o vydání dluhopisů za 674 miliard korun

InvesticeMakro 23.01.2015 | 12:42 0 Komentářů

Sněmovně chyběly 4 hlasy ke schválení zákona o vydávání dluhopisů za 674 miliard korun. Státní dluhopisy ke krytí schodku rozpočtu bude i tak možné vydávat bez potřeby předkádat zvláštní zákon Parlamentu, a to díky novele rozpočtových pravidel. Novelu tento týden schválila Sněmovna a nyní čeká na podpis prezidenta.  

V sále pravděpodobně nebyli všichni poslanci. Premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že neúspěšné hlasování zavinilo nedodržení pravidla pro úspěšné hlasování, které svolává poslance gongem. Poslanci se pak musejí znovu přihlásit do hlasovacího zařízení. „Určitě, byla to chyba a taky asi řídící schůze měla zavolat poslance do sálu,“ řekl ministr financí Andrej Babiš.

Navrhovaný zákon počítal se 192 miliardami korun na úhradu deficitu rozpočtu a zbylých 482 miliard korun mělo sloužit k úhradě dluhů splatných letos a v příštím roce. Splatná bude například emise dluhopisů z roku 2005 za 58,9 miliardy korun či emise z roku 2010 za 65 miliard korun a emise eurových dluhopisů z roku 2009 za 300 milionů eur.

Zdroj: Finančnínoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.