Sobota 04. prosince. Svátek má Barbora.

Sněmovna zařadila projednávání daňového balíčku na pátek

Státní rozpočet 17.10.2019 | 14:19 0 Komentářů

Z podnětu hnutí ANO zařadila Poslanecká sněmovna projednávání daňového balíčku na zítřek. Neuspěl tak návrh ODS na úplné vyřazení ze schůze a svolání mimořádné schůze na 1. listopadu.

Ve středu se daňový balíček ve Sněmovně nepodařilo projednat z důvodu přestávek a projednávání jiných předloh. V této souvislosti vládní poslanci hovoří o obstrukcích, proti kterým se opozice brání s tím, že vláda předložila návrh pozdě.

„Je nutno říci, ať máme názor na jednotlivé body tohoto zákona, včetně pozměňovacích návrhů, jakékoliv, tak je nutné ho projednat. Zde jsou totiž výnosy, se kterými rozpočet na příští rok počítá,“ upozornil místopředseda rozpočtového výboru Roman Onderka (ČSSD). Balíček má začít platit od ledna a zákon musí ještě stihnout projednat Senát. Tam má většinu opozice, které se nelíbí navyšování daní. Proto se předpokládá, že Senát vrátí zákon zpět do Sněmovny.

Součástí daňového balíčku je navýšení spotřebních daní z alkoholu a cigaret, které má dle argumentů vlády vést mimo jiné k omezení spotřeby. Další změny má balíček přinést ve zdanění hazardu. Nejdiskutovanějším je navrhované zdanění technických rezerv pojišťoven.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz, ČT24.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.