Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Sněmovna schválila vládní návrh zvýšení důchodů

Penze 22.08.2018 | 17:01 1 Komentář

Poslanecká sněmovna schválila vládní verzi zvýšení důchodů. Pokud by prošla senátní verze, důchodový systém by podle ministryně práce zkolaboval.

Schválený návrh počítá s růstem pevné části penzí o 320 korun a pravidelnou valorizací. Důchodci si tak v průměru polepší o 918 korun.

„Jsem ráda, že se nám dnes podařilo v Poslanecké sněmovně vyhrát důležitý boj a od nového roku budou zvýšeny důchody našim seniorům. Díky schválení vládní novely zákona o důchodovém pojištění dojde ke zlepšení jejich životní úrovně, jelikož novela přináší dvě důležité změny. První je zvýšení základní výměry důchodů z dosavadních 9 procent na 10 procent průměrné mzdy, čímž dojde ke zvýšení životní úrovně zejména důchodců s nízkými důchody. Druhou významnou změnou je zvýšení důchodů pro občany starší 85 let o tisíc korun měsíčně,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Senátní návrh počítal s tisícikorunovým příplatkem pro všechny, kteří jsou v důchodu 25 a více let. „Česká správa ročně vydává přes 330 tisíc rozhodnutí, při senátním návrhu by musela vydat dalších 400 tisíc rozhodnutí. U každého by to museli úředníci posuzovat. Došlo by ke kolapsu důchodového systému, nápor nelze zvládnout,“ odmítla senátní návrh ministryně práce.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Sněmovna schválila vládní návrh zvýšení důchodů”

  1. Zdeňka Holmanová napsal:

    Jsou to rozhodně konečně slušné přidání důchodcům, na rozdíl od přidání 45 Kč od Kalouska, to byl výsměch všem lidem, ale stejně se to mnoha lidem nelíbí, hlavně lidi pobouřilo, že by se mělo přidávat vládním činitelů až 15 tisíc a ostatní nedosáhnou ani tisíci korunový nárůst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.