CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

11. 07. 2019

0 komentářů

Sněmovna podpořila návrh zvýšení daní: Alkohol a cigarety nejspíš opět zdraží

 

Sněmovna podpořila návrh na zvýšení spotřební daně z lihu, cigaret a dalších tabákových výrobků. Do daňového balíčku spadá i zvýšení daně z hazardních her, zdvojnásobování poplatku za vklad do katastru nemovitostí a nese s sebou změny ve zdanění technických rezerv pojišťoven.  

Od schválení nového daňového balíčku si část sněmovny, která návrh prosadila (koalice ANO a ČSSD), slibuje snížení zájmu o alkohol, cigarety, tabákové výrobky a hazard.  Taktéž i 10 miliard korun, které každoročně do veřejného rozpočtu v letech 2020 a 2021 má balíček přinést.

Do balíčku spadá i zdanění technických rezerv pojišťoven. „Poté, co vláda vydrancovala všechny peníze z bývalého Fondu národního majetku, nyní vydrancuje rezervy pojišťoven,“ vyjádřil se k návrhu leader poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Ministryně financí Alena Schillerová ale kritiku odmítla: „Pouze pojišťovny si mohou snížit základ daně a odložit tak úhradu podle své vůle. Žádná jiná právnická osoba v Česku tuto možnost nemá,“ vysvětlila.
Zdroj : E15, ČeskéNoviny.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Začíná pokus o znárodnění části pojistného trhu?

Foto: Pixabay V poslanecké sněmovně je projednávám cizinecký zákon. Podle něj by v příštích pěti letech směl cizince pojišťovat pouze jeden subjekt, a to Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP). Jedná se o pokus o znárodnění části pojistného trhu a snahu o omezení hospodářské soutěže?

Text: Daniel Mareš

22. 06. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *