CZK/€ 24.660 +0,10%

CZK/$ 25.565 +0,12%

CZK/£ 27.628 +0,20%

CZK/CHF 25.946 +0,64%

17. 10. 2016

0 komentářů

Snapchat se chystá na burzu. Čeká ho stejný osud jako Twitter?

 


 

Pět let stará společnost založená Evanem Spiegelem a Bobem Murphym by mohla na burze dosáhnout hodnoty 25 miliard dolarů (612 miliard korun). „O Snapchat je dnes velký zájem. O jeho burzovní hodnotě ale rozhodnou akcioví investoři, kteří budou hledět hlavně na jeho schopnost vydělávat,“ říká Kathleen Smithová, šéfka společnosti Renaissance Capital, která radí firmám se vstupem na akciové trhy.

Společnost v loňském roce nic nevydělala a její tržby dosáhly pouhých 59 milionů dolarů. Snapchat zaznamenal ale meziroční růst o 70 procent, příjmy z reklamy by měly letos dosáhnout 350 milionů dolarů a má v současné době 150 milionů uživatelů, což je o deset milionů více, než má Twitter, jehož akcie na burze ztratily za tři roky 70 procent.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Stahuje americké akcie už jen „blbá nálada“, co brzy odezní?

Je tomu takřka měsíc, co vrcholil optimismus amerických akciových trhů. Někteří dokonce mluvili o novém býčím trhu. Jiní ovšem varovali, že růst, jenž započal v polovině června, je jen přechodný, že jde o takzvanou „past na býky“, o krátkodechý vzestup jinak nadále beznadějně medvědího trhu. Předvčerejšek dal za […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.