Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Snapchat se chystá na burzu. Čeká ho stejný osud jako Twitter?

Investice 17.10.2016 | 09:36 0 Komentářů

Sociální síť Snapchat, která umožňuje sdílet krátká videa a fotky pouze na několik sekund, se rozhodla vstoupit na burzu. Facebook nabídl za Snapchat před třemi lety tři miliardy dolarů, první veřejný úpis akcií (IPO) by ale již v březnu příštího roku mohl vynést i osminásobek.

Pět let stará společnost založená Evanem Spiegelem a Bobem Murphym by mohla na burze dosáhnout hodnoty 25 miliard dolarů (612 miliard korun). „O Snapchat je dnes velký zájem. O jeho burzovní hodnotě ale rozhodnou akcioví investoři, kteří budou hledět hlavně na jeho schopnost vydělávat,“ říká Kathleen Smithová, šéfka společnosti Renaissance Capital, která radí firmám se vstupem na akciové trhy.

Společnost v loňském roce nic nevydělala a její tržby dosáhly pouhých 59 milionů dolarů. Snapchat zaznamenal ale meziroční růst o 70 procent, příjmy z reklamy by měly letos dosáhnout 350 milionů dolarů a má v současné době 150 milionů uživatelů, což je o deset milionů více, než má Twitter, jehož akcie na burze ztratily za tři roky 70 procent.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.