Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Smrtelných úrazů v práci loni přibylo, zemřelo 121 lidí

Investice 18.06.2011 | 08:38 0 Komentářů

Průměrná délka trvání pracovní neschopnosti způsobené pracovním úrazem však mírně klesla

Praha – Průměrná délka pracovní neschopnosti způsobené pracovním úrazem loni klesla o tři dny na 52 kalendářních dnů. Po mnoha letech se tak zastavil její růst. Vyplývá to ze statistiky Státního úřadu inspekce práce.
Na druhou stranu počet pracovních úrazů stoupl, a to všech stupňů závažnosti. Bylo vykázáno 121 smrtelných pracovních úrazů, což je o 16 případů více než předloni. Přibylo jich v zemědělství, lesnictví a rybářství, ve stavebnictví a v dopravě a skladování.
Nejčastější příčinou pracovních úrazů s pracovní neschopností delší než dny loni bylo „špatně nebo nedostatečně odhadnuté riziko“ (78 %).
U smrtelných pracovních úrazů to pak bylo „používání nebezpečných postupů nebo způsobů práce včetně jednání bez oprávnění, proti zákazu, prodlévání v ohroženém prostoru“ (27 %).#grafika1
V loňském roce bylo v České republice nově hlášeno celkem 51 678 případů pracovní neschopnosti v důsledku pracovního úrazu, o tři procenta více než předloni. Z toho 14 977 pracovních úrazů loni utrpěly ženy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.