Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Smlouvy o životním pojištění po zemřelých často není komu vyplatit

Pojištění 26.03.2012 | 16:30 1 Komentář

Pojišťovna Allianz upozorňuje na to, že jsou stále vedeny smlouvy životního pojištění klientů, kteří už nežijí, a to často i několik let. O plnění z životního pojištění těchto klientů se však nikdo nepřihlásil. Pravděpodobně o existenci pojištění nikdo nevěděl.

Allianz pojišťovna, stejně jako kterákoliv jiná, nemůže vyplatit pojistné plnění oprávněné osobě, pokud sama  nepožádá o plnění. Často se stává, že pojišťovna nemá žádnou možnost, jak oslovit oprávněnou osobu, protože nemá žádnou, nebo velmi strohou identifikaci,“ říká vedoucí právního úseku  Allianz Drahomír Kubáň.

Podle pojišťovny Allianz je přitom obecná rada velice snadná. „Ten, kdo životní pojištění uzavírá, nebo uzavřel, by měl o tomto kroku oprávněnou osobu informovat sám – a to ideálně hned po uzavření smlouvy, nebo alespoň ve chvíli, kdy se třeba dozví určitou nepříznivou zdravotní diagnózu, nebo v situacích, kdy hrozí nebezpečí úrazu, či dokonce smrti, například při provozování rizikových sportů,“ doplňuje Kubáň.

Zdroj: Tisková zpráva Allianz

Jeden komentář: “Smlouvy o životním pojištění po zemřelých často není komu vyplatit”

  1. Tomáš napsal:

    Ideální postup většiny pojištoven v ČR je najít za každou cenu důvod proč klientovi nebo jeho příbuzným nevyplatit žádné nebo jen minimální Plnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.