Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Smlouva od Drábka má chyby. Datum podpisu nesedí

Investice 30.03.2012 | 06:00 0 Komentářů

Státu však podle analýzy ministerstva vnitra nevznikla žádná škoda

Praha – Smlouva, na základě které ministerstvo práce a sociálních věcí vedené Jaromírem Drábkem spustilo nedobře fungující nový systém výplaty sociálních dávek, má chyby.
Právní analýza ministerstva vnitra nyní ukázala, že pochybení vzniklo už při samotném přistoupení Drábkem vedeného úřadu ke smlouvě v létě loňského roku. Není totiž vůbec jasné, kdy se stala smlouva platnou. Ministerstvo práce ji podle analýzy podepsalo o patnáct dnů dříve než zástupci ministerstva vnitra.
„Původní datum je přeškrtnuté. Platnost smlouvy není zpochybněna, ale podle analýzy vzniká otázka, zda ministerstvo práce a sociálních věcí mohlo přistoupit k prováděcí smlouvě dříve, než ji podepsalo ministerstvo vnitra,“ uvedli zástupci ministerstva vnitra ve své zprávě.
Podobná situace je i u dodatků ke smlouvě, které Drábkem vedený úřad odmítal tři měsíce zveřejnit a které má deník Aktuálně.cz k dispozici. U většiny dodatků totiž nejprve smlouvy podepsali zástupci ministerstva práce a Fujitsu a teprve po několika dnech svoje podpisy doplnili také zástupci resortu vnitra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.