Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

„Šmejdi“ zvou k sobě. Berou lidem možnost vrátit zboží

Investice 18.03.2015 | 10:06 0 Komentářů

Česká obchodní inspekce v posledních týdnech zaznamenala mimořádný nárůst počtu stížností.

"Šmejdi" zvou k sobě. Berou lidem možnost vrátit zboží

Praha – Pořadatelé předváděcích akcí přišli s novým trikem. Pořádají prodejní akce přímo v sídle své firmy. U těchto nákupů totiž není možné odstoupit od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu.

Česká obchodní inspekce v posledních týdnech zaznamenala mimořádný nárůst počtu stížností od spotřebitelů, které se týkají právě těchto případů.

Mnozí spotřebitelé podle inspekce navíc nemají ani doklad o koupi. Ten má prodávající povinnost vystavit při klasickém prodeji na vyžádání spotřebitele.

Vstup na tyto akce pořádané v sídle společnosti je však výhradně na pozvánku. Nejčastěji organizátoři zvou spotřebitele důchodového věku a ty, kteří se již v minulosti předváděcích akcí zúčastnili.

„Většinou bývá nabízeno zboží jako na klasických předváděcích akcích, ale spotřebitelé si musí uvědomit, že zde nevzniká právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu, protože zboží kupují přímo v sídle společnosti, tedy nikoli ‚mimo prostory obvyklé k podnikání‘,“ uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Domoci se svých peněz zpět je pak podle něj velmi těžké, speciálně v případě, kdy si kupující ani nevyžádali doklad o koupi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.