Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Služby DámeJídlo a JídloTeď koupila nadnárodní firma

Investice 08.01.2015 | 13:23 0 Komentářů

Obě značky chce nový majitel zachovat, jejich provoz má pokračovat s nynějším managementem.

Služby DámeJídlo a JídloTeď koupila nadnárodní firma

Praha – Společnosti zaměřené na roznášku jídla DámeJídlo a JídloTeď koupila nadnárodní firma Delivery Hero se sídlem v Berlíně. Obě značky chce nový majitel zachovat, jejich provoz má pokračovat s nynějším managementem. Hodnotu transakce společnost neoznámila.

„Velmi na nás zapůsobilo podnikání, které týmy DámeJídlo a JídloTeď vybudovaly v uplynulých letech. Chceme dále urychlit jejich růst velkými investicemi do technologií, marketingu a nových a vylepšených služeb pro zákazníky i restaurace,“ uvedl generální ředitel Delivery Hero Niklas Östberg.

DámeJídlo bylo založeno v roce 2012 a nyní nabízí menu z přibližně 1500 restaurací v Česku a na Slovensku. Jeho zakladatelem je podnikatel Tomáš Čupr, který stál u zrodu slevového serveru Slevomat nebo u online prodejce potravin Rohlík.cz. Polovinu svého třetinového podílu ve firmě v polovině loňského roku prodal investorům ze skupin Miton a Enern.

JídloTeď založili v roce 2013 Marc Westermann a Aleš Urbánek, který nadále zůstává ředitelem. Služba spolupracuje s 650 restauracemi v České republice.

Delivery Hero je globální síť online platforem pro objednávání jídla, která spolupracuje s 200 tisíci restaurací po celém světě. Ve 24 zemích zaměstnává na 1500 zaměstnanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.