Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Slovenská sněmovna jedná o rozpočtu na příští rok

Státní rozpočet 29.11.2019 | 15:10 0 Komentářů

Slovenská předloha počítá pro rok 2020 s deficitem ve výši 0,49 procenta HDP. Slovenské i mezinárodní instituce očekávají schodek vyšší, slovenská rozpočtová rada uvádí až 1,8 procenta HDP. Slovensko je také jednou ze zemí, které EU varovala před porušením rozpočtových pravidel. 

„Sestavit rozpočet nebylo jednoduché. Vítězi tohoto rozpočtu jsou vzhledem k blížícím se volbám lidé. Ať už hovoříme o příspěvku na školní potřeby, zvýšeném rodičovském příspěvku, hovoříme o zdvojnásobení vánočního příspěvku (penzistům) a dalších sociálních opatření,“ uvedl ministr financí Ladislav Kamenický.

„Obraz veřejných financí, který namalovala vláda, je naprosto odlišný od obrazu, který popisuje rada pro rozpočtovou odpovědnost,“ řekl poslanec Marián Viskupič. Rozpočet totiž počítá s desetiprocentním růst tarifních platů řady zaměstnanců veřejného státního a veřejného sektoru, od ledna se sníží na některé potraviny sazba DPH a u pro daň z příjmů fyzických osob se zvýší částka, která dani nepodléhá. Malým firmám a podnikům klesne také sazba daně z příjmů.

Zdroj: InvestičníWeb.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.