Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Slevový portál Nebeslev má víc dluhů než majetku

Investice 06.05.2014 | 12:17 0 Komentářů

Firma ukončila pracovní poměr se všemi zaměstnanci, portál ale stále nabízí zboží a služby.

Slevový portál Nebeslev má víc dluhů než majetku

Olomouc – Slevový portál Nebeslev, který je od loňského září v insolvenčním řízení, má dluhy zhruba 20 milionů korun a jeho majetek je několikanásobně nižší. Firma Nebeslev tak podle předběžného správce Radima Kubici splňuje podmínky úpadku. Vyplývá to z dokumentů, které byly zveřejněny v insolvenčním rejstříku.

Soud zatím nerozhodl, jak s návrhem na prohlášení konkurzu naloží. Firma Nebeslev patřila v tuzemsku do první desítky slevových portálů.

Kubica ve zprávě zaslané olomoucké pobočce Krajského soudu v Ostravě vypočítal, že na konci roku 2012 činily závazky společnosti Nebeslev celkem 20,2 milionu korun. Na konci letošního dubna soud evidoval přihlášky 300 věřitelů portálu Nebeslev, kteří chtějí zpět přibližně pět milionů korun. Počet přihlášených věřitelů podle správce stále roste.

Kubicu soud do funkce předběžného insolvenčního správce společnosti Nebeslev jmenoval v únoru, aby dohlédl na nakládání s majetkem slevového portálu a vypracoval přehled jeho majetku. Kubica poté zjistil, že firma Nebeslev vlastní pouze movitý majetek v pořizovací hodnotě zhruba osm milionů korun. Správce upozornil, že reálná cena majetku je kvůli jeho stáří výrazně nižší.

Stále nabízí zboží a služby

Firma Nebeslev v závěru dubna ukončila pracovní poměr se všemi zaměstnanci s výjimkou pracovnice, která je na mateřské dovolené. Slevový portál ale stále nabízí zboží a služby. „Je zřejmé a lze předpokládat, že společnost Nebeslev vzhledem k současnému postavení na trhu není schopna ve správě majetku a provozu podniku pokračovat,“ uvedl Kubica.

V roce 2012 společnost Nebeslev vykázala obrat 5,5 milionu korun a její hospodaření skončilo ztrátou 2,4 milionu. Výsledky za loňský rok firma zatím nezveřejnila. Podle Kubici se loni portál Nebeslev.cz kvůli insolvenčnímu řízení potýkal s výrazným poklesem zákazníků i tržeb.

Insolvenční návrh na portál Nebeslev podal loni podnikatel Michal Lev z Frýdku-Místku, který tvrdí, že u firmy Nebeslev má pohledávky téměř za 160 000 korun. Policisté poté začali prověřovat, zda majitelé portálu nezvýhodňovali některé věřitele.

Díky investicím to splatíme

Jednatel firmy Nebeslev Petr Doubrava na začátku roku soudu napsal, že portál by díky investicím do reklamy a kosmetických přístrojů měl dluhy splatit. Firma navíc chystala zprovoznit internetový obchod.

Na žebříčku největších slevových serverů, který loni sestavil vyhledávač slev Skrz.cz, připadla portálu Nebeslev.cz desátá pozice. Firmu Nebeslev ale Asociace portálů hromadného nakupování zařadila na seznam nepoctivých prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.