Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Slábnoucí zahraniční poptávka v České republice

Investice 07.10.2019 | 08:46 0 Komentářů

Svaz průmyslu a dopravy varuje před slábnoucí poptávkou a zpomalením ekonomického růstu. Uvedl to na Mezinárodním strojírenském veletrhu ve Zlíně.

Česká ekonomika je silně svázaná s německou a západní sousedé proklamují pokles zakázek již od roku 2018. Česká a německá ekonomika jsou obchodně a vlastnicky provázané. Dopady vývoje v Německu tak pocítíme i u nás. Naše ekonomika ale zatím roste stále rychleji než německá,“ dodává Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

Podle Hanáka by se české firmy měly na ochlazení tuzemské ekonomiky připravit. Pomoci může vláda zjednodušením administrativní zátěže. Řešení také vidí v digitalizaci, která pomůže snížit náklady a zvýší produktivitu práce.

Firmy musí dokončit svou digitální restrukturalizaci. To mimo jiné znamená optimálně využívat nejnovější výrobní technologie, jako jsou aditivní výroba, robotická pracoviště vybavená nástroji citlivými na dotek a strojovým viděním nebo automatické sledování kvality produkce. Navíc je nutné začít používat algoritmy umělé inteligence založené například na strojovém učení a modelování veškerých vnitrofiremních procesů,“ vysvětluje Hanák.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.