Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Skype dostane tlumočníka, dokáže hned překládat rozhovor

Investice 28.05.2014 | 08:39 0 Komentářů

Společnost Microsoft představila testovací verzi služby Skype Translator. Není zatím jasné, zda půjde o bezplatný, nebo placený doplněk.

Skype dostane tlumočníka, dokáže hned překládat rozhovor

New York – Technologická společnost Microsoft v úterý představila testovací verzi tlumočníka pro svou komunikační službu Skype, který dokáže se zvukovým výstupem v reálném čase překládat rozhovor.

Skype Translator, jak se novinka jmenuje, umožňuje lidem hovořícím rozdílnými jazyky vzájemnou komunikaci. Podle agentury Reuters je to vůbec poprvé, co Microsoft tuto převratnou technologii ve Spojených státech veřejně ukázal.

Kouzelná technologie

„Cílem je zajistit, že můžete s kýmkoli komunikovat bez jazykové bariéry,“ řekl Satya Nadella, který letos v únoru převzal otěže Microsoftu s tím, že chce z firmy opět učinit technologického lídra. V posledním desetiletí společnost zaostává v mobilních platformách za Applem a Googlem, připomněl Reuters.

Nadella označil technologii softwarového tlumočníka za „kouzelnou“. Dodal ale, že nynějším úkolem je přeměnit program z vývojového projektu na skutečný produkt, který by měl být spuštěn do konce roku. Neupřesnil ale, zda půjde o bezplatný doplněk Skypu, či to bude placené rozšíření.

Pro zábavu dobré

Bezprostřední reakce po předvedení ukázkového rozhovoru mezi anglicky hovořící členkou vedení Microsoftu a jejím německým kolegou byly podle Reuters smíšené. Jistý německy hovořící divák, který představení produktu v publiku sledoval, prohlásil, že překlad byl pro zábavu dobrý, ne ale dost pro obchodní jednání.

Nová technologie, kterou Microsoft vůbec poprvé v hrubé demoverzi předvedl před 18 měsíci v Číně, by mohla představovat významné vylepšení Skypu se stovkami milionů uživatelů. Microsoft v posledních letech usilovně pracuje na technologii rozpoznání řeči. Letos představil „osobní asistentku“ Cortanu, která je odpovědí na obdobný produkt Siri konkurenčního Applu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.