Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Skupině Moneta se daří

Banky 11.05.2017 | 13:36 0 Komentářů

Konsolidovaný zisk dospěl k jedné miliardě korun. Návratnost hmotného kapitálu je 15,3 procenta. Výkonné úvěry vzrostly meziročně o 5,7 procenta. To jsou některá z dat naznačujících úspěšný vývoj v podnikání skupiny Moneta.

Generální ředitel Moneta Tomáš Spurný k tomu uvedl: „MONETA předvedla za první čtvrtletí roku 2017 solidní finanční výkon a zaznamenala čistý zisk ve výši jedné miliardy korun. Naši ziskovost nadále posiluje pokračující celkové zkvalitňování našich aktiv, zvýšená úvěrová aktivita a dobrá kapitalizace ve výši 19,9 % společně se silnou likviditní pozicí. I nadále máme dobrý základ pro naplnění našich strategických cílů.“

V průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku, pokračovala Moneta ve zlepšování svého úvěrového portfolia. Poměr nevýkonných úvěrů spadl na 5,6 procenta a také celková bilance klesla o 3,1 miliardy korun.

Vedení společnosti se již dříve vyjádřilo, že nárůst konkurence je zásadní charakteristikou českého bankovního trhu. Tím došlo ke snížení čisté úrokové marže na 5,1 procenta, a to především na základě rychlejších úprav cen spotřebitelských úvěrů v retailovém segmentu. Moneta na tento fakt reagovala úpravou cenové politiky na úroveň trhu, čímž si zachovala konkurenceschopnost.

Tomáš Spurný na závěr dodává: „Rovněž se nadále soustředíme na růst v oblasti digitálních technologií a budování příslušných technologických dovedností. Naše mobilní bankovní aplikace Smart Banka zaznamenala téměř 110 tisíc aktivací a dosáhla skvělého hodnocení a zpětné vazby od klientů. V průběhu roku 2017 představíme další inovace, které dále rozšíří naše digitální distribuční kapacity a posílí vztahy s  klienty.“

Zdroj: tisková zpráva skupiny Moneta

Líbí se vám nový design Investujeme.cz?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.